Drip It Káva na cesty ve filtru Ethiopia Yirgacheffe

Drip It Káva na cesty ve filtru Ethiopia Yirgacheffe


Drip it

Mít skvělou kávu u sebe kdykoliv, ať už jsme kdekoliv. Stačí mít v kapse pytlík s filtrem vaší oblíbené kávy a horkou vodu po ruce. Více

Běžná cena 395 Kč. Ušetříte 20% (79 Kč) 316 Kč
Varianta neexistuje

ks
Drip it

Mít skvělou kávu u sebe kdykoliv, ať už jsme kdekoliv. Stačí mít v kapse pytlík s filtrem vaší oblíbené kávy a horkou vodu po ruce. Více

Ethiopia Yirgacheffe je příjemně sladká od začátku do konce. V její chutí nezaznamenáte ani náznak hořkosti, nebo kyselosti. Pouze nasládlé tóny připomínající pomeranč, bergamot a černý čaj. Pokud holdujete kávám s ovocným nádechem, tuhle Etiopii si zaručeně oblíbíte. Pro její přípravu doporučujeme použít max. 175 ml vody. Nejraději ji máme bez mléka, v horkých dnech je dnech je skvělá na ledu.

  • 100% Arabika
  • Výběrová etiopská nasládlá káva s ovocnou chutí
  • 150 - 200 ml kávy z jednoho filtru za 3 minuty
  • 5 nebo 20 ks v balení

Tato káva ve filtru na cesty pochází oblasti Yirgacheffe v Etiopii. Tam se pěstuje v nadmořské výšce 1840 – 2000 m.n.m. na farmách pěstitelů fairtradového družstva Ngelle Gorbitu (součástí unie OFCU). 895 drobných pěstitelů tohoto družstva sbírají kávové třešně výhradně ručně a praktikují tradiční a ekologické postupy. To znamená, že kávovníky nerostou v monokulturách, ale společně s dalšími stromy v několika patrech a jsou tak přirozeně zastíněny (Shade grown coffee). Zrnka jsou zpracována tzv. suchou metodou, což se pozitivně projevuje na jejich chuti a ochraně místních vodních zdrojů. Díky certifikaci Faitrade získala unie OFCU dostatek prostředků na podporu místních obyvatel vybudováním škol a lékařských center.

Káva ve filtru Drip It na cesty je absolutně jednoduchá na přípravu. Pytlík s filtrem rozevřete, nasadíte na termosku či hrnek a pomalu přelejete kávu horkou vodou a necháte překapat. Za přibližně 3 minuty máte k dispozici 150 - 200 ml lahodné filtrované kávy.

Ať už jste doma nebo na cestách, nemusíte mít strach, že by vám káva ve filtru Drip It zvlhla, nebo se zkazila. Každá porce je balená do samostatného hermeticky uzavřeného pytlíku s dusíkem. Ten filtrovanou kávu na cesty chrání před světlem, vlhkostí a zabraňuje oxidaci. Svou kávu si tak vychutnáte vždycky čerstvou.