Naše balení

Balení je zpravidla v rámci nákupu a dodání takovou nechtěnou Popelkou. Dodavatelé se snaží ušetřit a zákazníci pak přemýšlí, kam s hromadou zbytečného materiálu.

Jdeme na to jinak. Zodpovědně a udržitelně. Snažíme se život ulehčit nejen vám, ale i naší planetě.

Samotné balení produktů je dáno výrobcem. V maximální možné míře se snažíme vybírat takové zboží, které je balené do materiálů recyklovatelných, rozložitelných a k přírodě co nejšetrnějších.

Ale i my pak potřebujeme zboží bezpečně doručit k vám tak, aby nedošlo k jeho poškození. Ne, nesnažíme se na balení šetřit. Snažíme se jen myslet a použít i obaly už použité, které by některé obchody zlikvidovali. Ale nám to přijde jako hloupost a škoda. Použité kartonové krabice, papírové či bublinkové výplně, tak těch se rozhodně nebojíme. A věříme, že takové balení nebude vadit ani vám. Že to, že jste u nás nakoupili, znamená zároveň i to, že jedem na stejné vlně a sdílíme společného eko ducha.

Nejvíce používané balení:

  • použité kartonové krabice
  • vnitřní výplně z použitého papíru či použité bublinkové fólie od našich dodavatelů
  • papírové pytlíky
  • wrapový papír
  • papírové lepící pásky
  • staré dobré inkoustové razítko s logem Eco Spirit

Někdy nezbývá, než použít třeba papírovou obálku s bublinkou. Ale vybíráme takové obálky, kde jednoduše plast oddělíte od papíru a můžete obě části zrecyklovat.

Věříme, že i taková věc jako je balení je pro vás důležitá. Ano, každý z nás chce dostat zboží nepoškozené. Ale dá se na to jít od lesa. Věci někdy jsou prostě hrozně jednoduché.